Tata Oli nie umie przegrywać

Tata Oli nie umie przegrywać

To nowy tytuł kolejnej książki z serii o Tacie Oli, Thomasa Brunstrøma i Thorbjørna Christoffersena, ukazującej się w Polsce nakładem wydawnictwa “Dwukropek” i pod patronatem naszego serwisu Tatapoleca.pl

W najnowszej części Tata Oli może wyprzedzić każdego na swoim rowerze. Jest też najszybszym biegaczem i to on jest mistrzem w jedzeniu słodyczy. Za każdym razem, gdy wygrywa, przechwala się tak, że nie da się tego słuchać. To dość irytujące, zwłaszcza że tata bezczelnie oszukuje! Ola postanawia dać mu nauczkę. Tylko czy tata będzie potrafił przyznać się do porażki?

To kolejna książka z tej serii, którą wspólnie czytam z najmłodszą córką, śmiejąc się przy tym i wytrzeszczając czasami oczy, bo przyznać trzeba, niektóre przygody wprawiają nas w zdumienie. Polecam książkę i tradycyjnie proponuję do niej podejść z dystansem, jak i do całej serii książek Thomasa Brunstrøma i Thorbjørna Christoffersena.

fot. Tatapoleca.pl

Czy dawać dziecku fory?

Przy tej książce, zastanawiałem się, czy ja daję dziecku fory podczas wspólnych rywalizacji i gier? I tak i nie. 

Gdy ścigamy się biegnąc do domu, lub jadąc na rowerach, zwalniam i pozwalam jej cieszyć się zwycięstwem choćby z tego względu, że startujemy w nierównych szansach.

Gdy jednak gramy w jakąś grę planszową lub szachy, staram się zachować sprawiedliwe zasady i każdy walczy za siebie choćby z tego względu, aby poczuć również smak porażki. Wtedy, gdy trzeba – podpowiadam, uczę.

Życie to trudna gra i nauka przegranej też jest ważna. Ważne też zadowolenia i duma z wygranej, uwierzenie w siebie. Budowanie w dziecku tego poczucia jest bardzo ważne.

Czy jest kolorowo? Nie zawsze. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy córka nie akceptuje porażki przegranej. No ale to kolejna lekcja.

Pod naszym patronatem:

SERIA: TATA OLI wydawnictwa „Dwukropek”:

Tom I – Tata Oli już nie chce być dorosły
Tom II – Zwariowane wakacje taty Oli
Tom III – Z tatą Oli na biwaku
Tom IV – Gwiazdka z tatą Oli
Tom V – Tata Oli jest chory
Tom VI – Obciachowe pomysły taty Oli
Tom VII – Kiedy tata Oli był mały
Tom VIII – Tata Oli przeklina
Tom IX – Tata Oli nie umie przegrywać

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies i akceptujesz naszą Politykę Prywatności. Jeśli nie zgadzasz się z nią, opuść stronę. Ale mamy nadzieję, że wrócisz! Tata poleca! więcej informacji

Serwis Tatapoleca.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Zapoznaj się z naszą polityką ochrony danych osobowych - www.tatapoleca.pl/rodo

OK