Pola w lesie – pod naszym patronatem

Pola w lesie – pod naszym patronatem

Nie biegamy w lesie sami, zawsze tylko z rodzicami – mówi jedna z siedmiu zasad zachowywania się dzieci w lesie opublikowana w najnowszej części serii książek o Poli. Książka “Pola w lesie” ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Dwukropek. Tatapoleca.pl objął patronatem książkę.

W tej części przygód, Pola z rodzicami jadą na wycieczkę do lasu. Dziewczynka dowiaduje się między innymi o tym, że: TYLKO BRUDASY ZAŚMIECAJĄ LASY, POŻAR ŁATWO WZNIECIĆ W LESIE, BO WIATR OGIEŃ SZYBKO NIESIE, LEŚNYCH ZWIERZĄT NIE KARMIMY, BO IM JESZCZE ZASZKODZIMY, czyli poznaje zasady odpowiedniego zachowania w lesie – takiego, które nie uprzykrza życia jego mieszkańcom.

Książka jest ładnie wydana, zawiera piękne ilustracje. Nam szczególnie w treści spodobała się rola taty i mamy, rodziców, którzy są dla Poli źródłem zasad i wskazówek podczas przemierzania leśnych ścieżek.

Lato ma się ku schyłkowi, ale nadchodzi jesień, pora grzybobrania. Okazji do wybrania się z rodziną do lasu nie zabraknie. Warto wtedy pamiętać o ważnych zasadach postępowania. A najlepszą formą ich przekazania dzieciom, może być wspólna wieczorna lektura Poli. Zachęcamy.

W serii książek o Poli ukazały się dotychczas:

PLAKAT!

Na stronie wydawnictwa – LINK – można pobrać plakat z zasadami zachowywania się w lesie. Tata poleca!

Patronat: TataPoleca.pl, Las Polski, Czytam.pl, Związek Leśników Polskich w RP, Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe.

Chcesz, abyśmy objęli patronatem TataPoleca.pl Twoją książkę lub produkt? Napisz do nas: tatapoleca@tatapoleca.pl Starannie dobieramy usługi i produkty.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies i akceptujesz naszą Politykę Prywatności. Jeśli nie zgadzasz się z nią, opuść stronę. Ale mamy nadzieję, że wrócisz! Tata poleca! więcej informacji

Serwis Tatapoleca.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Zapoznaj się z naszą polityką ochrony danych osobowych - www.tatapoleca.pl/rodo

OK