Tam, gdzie warto zjeść

Tam, gdzie warto zjeść

Podobno dobrą restaurację poznaje się po zaledwie kilku pozycjach w karcie dań. Czy to samo dotyczy krótkich godzin otwarcia? Podczas przemierzania nadmorskich miejscowości w poszukiwaniu ciekawych miejsc i usług wartych polecenia w Tatapoleca.pl natrafiliśmy na przytulną restaurację „Mirabelka” otwartą tylko przez kilka godzin dziennie. Oto, dlaczego tata ją poleca:

Mała miejscowość Kopalino obok Lubiatowa to malownicze miejsce położone niedaleko jednych z najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Słyną one z drobnego, czystego piasku, szerokich przestrzeni, na których z łatwością znajdziemy dla siebie miejsce, bez przytłaczającego „parawaningu”. Zejście do morza jest łagodne, bez kamieni i korzeni. To raj dla dzieci i każdego, kto chce wykąpać się w morzu.

Oko tutaj nasyci się pięknymi zachodami słońca, a podniebienie… smakowitościami w agroturystyce „Mirabelka” w Kopalinie. Trafiliśmy tam z polecenia. I warto było. Szczęśliwie pomimo pory obiadowej, udało nam się zająć ustronny taras. Większość miejsc zajęta. Rodziny z dziećmi, plac zabaw, stoliki na zewnątrz i w środku. Biały kot leniwie zwisa na drewnianych schodach, nic nie robiąc sobie z gości.

Ciekawostką jest to, że restauracja mieszcząca się w drewnianym domku, jest otwarta tylko w porze obiadowej, w godz. 13-16.30, a w niedziele jeszcze krócej – do 16.00. Goście wynajmujący pokoje, mogą oczywiście poza tymi godzinami zjeść śniadanie.

Karta dań krótka, nie pozostawiająca zbyt dużego pola do wyboru. Ale! Chyba łatwiej zaufać 2-3 daniom, na których skupiona jest załoga w kuchni i przygotowuje je na bieżąco?

W poniższej galerii publikujemy menu, jakie prezentowało się podczas naszych odwiedzin. Menu codziennie jest inne.

Wybraliśmy po 1 sztuce każdej potrawy. Czas oczekiwania około 20 minut. Dania świeże i zdrowe. Wyjątkowy smak odkryliśmy w knedlach. Koszt? 209 zł za całe zamówienie, wraz z napojami (kawa, herbata, woda), deserami w postaci dwóch różnych ciast. Potrawy bardzo delikatne, szlachetne bym powiedział, w sam raz na delektowanie się smakiem. Potrawy nie są może zbyt syte i pokaźne, ale bardzo smaczne i co ciekawe, zaspokoiły nasz głód do późnych godzin tego dnia.

Gorąco polecamy to miejsce i nadajemy tytuł „Tata poleca!”.

W miejscu restauracji pozostawiliśmy również swoje rekomendacje i opinie poprzez aplikację ClippGO! – www.clippgo.pl

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies i akceptujesz naszą Politykę Prywatności. Jeśli nie zgadzasz się z nią, opuść stronę. Ale mamy nadzieję, że wrócisz! Tata poleca! więcej informacji

Serwis Tatapoleca.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Zapoznaj się z naszą polityką ochrony danych osobowych - www.tatapoleca.pl/rodo

OK