Arłamów, czyli za górami, za lasami

Arłamów, czyli za górami, za lasami

Dłuuuga i prosta jak strzała droga asfaltowa przecina bieszczadzkie lasy na długości wielu kilometrów, zanim doprowadzi do miejsca, w którym warto poszukać odpoczynku.

Z przyczyn osobistych mogliśmy zaplanować rodzinny urlop dopiero we wrześniu. Wybór – Bieszczady! W latach młodości przecinaliśmy tamtejsze szlaki, a teraz warto wrócić w większym składzie i złapać trochę oddechu.

Monumentalna budowla hotelu wspiera się na szczycie góry pozwalając rozkoszować się pięknymi widokami.

Wybór padł na hotel Arłamów. Do hotelu wiedzie wąska droga. Przybywa się na miejsce będące w latach 70-tych i 80-tych nie bez powodu miejscem odosobnienia. To tutaj internowany był Lech Wałęsa. Dzisiaj można wynająć pokój, w którym „mieszkał” ówczesny lider Solidarności. Znajdziemy w Arłamowie ciszę, spokój. Otoczy nas przyroda.

Nasz widok z okna: zanim oko powędrowało w dal, poniżej przesuwał się sznur pięknych zadbanych koni z hotelowej stadniny.
Szeroki reprezentacyjny podjazd pod główne wejście hotelowe. Oczywiście tylko na czas rozładunku. Fot. tatapoleca.pl

Na uwagę zasługuje restauracja. To właściwie wielka hala, ale jednak przytulna z kameralnymi stolikami, wielopoziomowa, ze sceną na delikatną muzykę towarzyszącą posiłkowi. Na plus: woda bez dodatkowych opłat. Przepyszne jedzenie, codziennie inna kuchnia regionalna.

Bardzo przestronna restauracja wielkości boiska. Ale posiada swój klimat, kuchnia serwuje smaczne dania.

Zalety:

  • cisza, natura, piękne szlaki
  • dobra baza wypadowa
  • wysoki standard
  • dobra kuchnia

Tata poleca!

1 komentarz

Fajne miejsce! Cisza, spokój, mega odludzie co jest plusem, ale też minusem, jeśli chcemy zaopatrzyć się w sklepie w coś trzeba trochę jechać, ale ogólnie polecam

Komentarze są zamknięte.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies i akceptujesz naszą Politykę Prywatności. Jeśli nie zgadzasz się z nią, opuść stronę. Ale mamy nadzieję, że wrócisz! Tata poleca! więcej informacji

Serwis Tatapoleca.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Zapoznaj się z naszą polityką ochrony danych osobowych - www.tatapoleca.pl/rodo

OK