Kup bilety na Harry Styles i zostań Super Tatą

Kup bilety na Harry Styles i zostań Super Tatą

Bo to nie lada wyzwanie. Dzisiaj stoczyłem wirtualny bój w kupnie bliletów na koncert Harry’ego Stylesa w Warszawie w lipcu 2023 roku. To idol nastolatek z Wielkiej Brytanii i muszę przyznać, że niektóre kawałki ma niezłe. Córka uwielbia. Nie udało mi się jej kupić biletów na koncert w 2022, to teraz nie dałem za wygraną. A oto, jak to było.

Sprzedaż biletów na koncert Harry’ego Stylesa w Warszawie miała się rozpocząć 2 września od godz. 10.00 poprzez strony www, m.in. TicketMaster. Koczowałem więc od rana i do 9.30 strony nie udało się otworzyć, na darmo odświeżanie (efekt niezamierzony obciążenia serwerów). Kilkanaście minut przed 10.00 strona TicketMaster wstała jednak z kolan i można było kliknąć chęć zakupu biletów.

Jak kupić bilety na koncert?

Równolegle wyszukiwarka Google pokazywała inne dostępne opcje biletów, w kwotach powyżej 1200 zł za jeden bilet…. na stronach, które wykupywały wysokie pozycje w wyszukiwarce. Na jakiej zasadzie gwarantują i sprzedają bilety, skoro sprzedaż jeszcze nie ruszyła?

Dla porównania ceny za 1 bilet na TicketMaster zaczynały się od 190 zł chyba… ale też potrafiły dojść do 2 tys. zł ale to już były wyjątkowe miejsca. Tak czy siak, TicketMaster jest tańszy i stąd jak widzę duże oblężenie na stronie. Takie otwarcie bramek, ale pod kasę wirtualną. Tymczasem na innych serwisach ceny były 2-, 3 razy wyższe.

TicketMaster umie w te rzeczy

I nawet muszę powiedzieć, proces on-line na Ticketmaster jest zorganizowany OK. Oczywiście musiałem “odstać” swoje. Punktualnie o 10.00 uruchomił się zapis online na ich stronie. I tutaj pierwsza ważna porada od TataPoleca.pl – nie czekajcie, aż pojawi się magiczne okienko z kupnem, tylko od razu klinknijcie button “Join the waiting room” (Dołącz do kolejki). Ja o tym nie wiedziałem i byłem dopiero uwaga…. na…. 43662 miejscu. Przede mną zatem w wirtualnej kolejce “stało” po bilety 43 tys. użytkowników. Dla ciekawości po chwili sprawdziłem w innej przeglądarce, jak wydłużyła się kolejka i tam było już ponad 60 tys. użytkowników!

Ja o tym nie wiedziałem i byłem dopiero uwaga…. na…. 43662 miejscu. Przede mną zatem w wirtualnej kolejce “stało” po bilety 43 tys. użytkowników. Dla ciekawości po chwili sprawdziłem w innej przeglądarce, jak wydłużyła się kolejka i tam było już ponad 60 tys. użytkowników!

Aż sprawdziłem, ile w ogóle wchodzi osób na Stadion Narodowy 🙂 Ale zostałem i czekałem w kolejce.

Ile trwało, zanim dopuścił mnie system do okienka zakupowego? Około 1 godziny. Nie tak źle. Zwłaszcza, że w tym samym czasie mogłem spokojnie pracować i robić swoje rzeczy.

Gdy dochodziła moja kolej, obawiałem się, że coś nie zadziała i widmo stania ponownie w kolejce (a przecież jest ograniczona liczba biletów), nie było komfortowe. Szczęśliwie okno przeglądarki samo się odświeżyło i można było zamawiać bilety.

I tutaj niespodzianka: nie wybiera się konkretnego miejsca (jak w teatrze, czy na innych imprezach), tylko system sam losuje i proponuje miejsce, po uprzednim wyborze widełek cenowych. Jeśli wylosowane miejsce nam nie pasuje, możemy kliknąć o ponowny wybór. Uwaga: wybrany bilet ważny jest przez chyba 10 minut, a zatem ten czas mamy na dopięcie kupna. Tutaj druga porada TataPoleca.pl: załóżcie sobie wcześniej konto na TicketMaster, ponieważ kupując bilet i tak zostaniecie o to poproszeni, w ramach tych 10 minut.

Ufff. Udało mi się kupić bilety, nawet atrakcyjne miejsca. Jestem pod wrażeniem ogromnego zainteresowania tym koncertem, kilkudziesięciu tysięcy użytkowników stojących w wirtualnej kolejce, a przecież ostatni koncert Harry Stylesa był w Polsce zaledwie kilka miesięcy temu…

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies i akceptujesz naszą Politykę Prywatności. Jeśli nie zgadzasz się z nią, opuść stronę. Ale mamy nadzieję, że wrócisz! Tata poleca! więcej informacji

Serwis Tatapoleca.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Zapoznaj się z naszą polityką ochrony danych osobowych - www.tatapoleca.pl/rodo

OK